Komplexní správa nemovitostí

Postaráme se o bezstarostný pronájem Vaší nemovitosti...

...protože rozumíme bytům

Jak to funguje?

Investovat do nemovitostí s námi je snazší, než byste čekali.
01

ANALÝZA VAŠÍ NEMOVITOSTI

02

PODPIS SMLOUVY

03

PEČLIVÝ VÝBĚR PODNÁJEMCE

04

VÝNOS BEZ STAROSTÍ

ANALÝZA VAŠÍ NEMOVITOSTI

Máme zkušenosti se správou více než 700 bytů, a proto jsme schopni odhadnout, jak velký zájem o daný byt bude ze strany podnájemců. Případně Vám můžeme poradit, jak zvýšit atraktivitu bytu a tím pádem maximalizovat svůj výnos.

Zajímá nás, jak je nemovitost situována v rámci města, abychom mohli posoudit bezpečnost, občanskou vybavenost, zda se nemovitost nachází v blízkosti zeleně a jaká je v okolí dopravní infrastruktura. Dale nás zajímá dispozice bytu a technický stav nemovitosti, zda proběhla rekonstrukce, v jakém rozsahu a zda má byt platné revize (elektřina, plyn).

V neposlední řadě nás zajímá, jaké očekávání od naší správy máte Vy.

PODPIS SMLOUVY

Podpisem smlouvy Vaše starosti končí. Od tohoto okamžiku si vše přebíráme na svá bedra a Vy se již můžete těšit na svůj první výnos bez starostí.

Díky tomu, že nabízíme komplexní službu - od rekonstrukce, přes správu až po pronájem -  je Vaše nemovitost v nejlepších rukách.

Našim klientům jsme vždy k dispozici, jsme připraveni neúnavně řešit jejich požadavky a připomínky, zodpovídat jejich dotazy a předávat informace. Jako náš klient získáte přístup do systému, kde se dozvíte veškeré informace o svých nájemnících a bytech. Naleznete zde všechny potřebné dokumenty a každý měsíc se zde zobrazují detaily o výnosu investice.

Rovněž naši podnájemci se na nás mohou spolehnout. Na denní bázi se zabýváme jejich požadavky a připomínkami. Našim podnájemcům pomáháme s vyřízením smlouvy k připojení internetu a televize, zařizujeme za ně přepis energií a sjednáváme jim pojištění domácnosti a odpovědnosti. Řešíme s nimi roční a mimořádná vyúčtování záloh a nákladů na služby. Provozujeme havarijní linku, na kterou se mohou v případě havárie obracet.

Uplatňujeme férový a lidský přístup. K situaci, kdy podnájemce nezaplatí nájemné, přistupujeme individuálně. Komunikujeme s nimi od samého počátku a snažíme se nalézt řešení vhodné pro obě strany.

Snímek obrazovky 2020-11-24 v 13-50-10
Snímek obrazovky 2020-11-24 v 13-54-33

PEČLIVÝ VÝBĚR PODNÁJEMCE

Pečlivý výběr podnájemce je klíčovým krokem pro každého vlastníka bytu, který se jej rozhodne podnajímat. Je důležité zajistit, aby byl podnájemce zodpovědný a schopný plnit své finanční závazky včas.

Na základě našich dlouholetých zkušeností jsme si vypracovali postup, díky kterému jsme schopni vybrat toho nejlepšího zájemce o bydlení.

O co se postaráme? Úplně o všechno!

Budeme hledat vhodné zájemce, které prověříme v registru exekucí a insolvencí, zajdeme s nimi na prohlídku bytu a vysvětlíme podmínky pronájmu. Najdeme toho nejvhodnějšího zájemce a podepíšeme s ním potřebné dokumenty.

VÝNOS BEZ STAROSTÍ

Už žádné e-maily a hovory od podnájemců, SVJ nebo SBD. Můžete hodit veškeré starosti za hlavu, my se postaráme o vše spojené s podnájmem bytu, ať už se jedná o kapající kohoutek, stížnosti na naše podnájemce, řešení pojistných událostí, havárie anebo řešení běžných požadavků našich podnájemců.

V průběhu podnájmu se také staráme o běžnou údržbu bytu a opravy. Po ukončení podnájmu uvedeme byt do původního stavu - o to se postarají naši kvalifikovaní řemeslníci. Vždy se snažíme o  provedení oprav v co nejkratším možném termínu, aby byl byt co nejdříve připraven k dalšímu podnájmu.

Pokud se rozhodnete pro tarif výnosu GARANT 100, nemusí Vás trápit, pokud v bytě zrovna není podnájemce, svůj výnos máte jistý.

60+
ČLENŮ NAŠEHO TÝMU
200+
SPOKOJENÝCH INVESTORŮ
700+
BYTŮ POD SPRÁVOU
98%
PRAVIDELNĚ PRONAJATO
12 LET
ZKUŠENOSTÍ

Proč svěřit svou nemovitost právě nám

Podpisem nájemní smlouvy se stáváme Vaším nájemníkem - a to tím nejlepším! Váš byt budeme dále podnajímat podnájemcům, které pečlivě prověříme. O Váš byt se postaráme jako by byl náš vlastní a zastřešíme mu správu od A do Z.

Opravy, kontroly, revize

Zařídíme. Spolupracujeme s odborníky, kteří znají své řemeslo, a nemusíte se tak bát neodborných oprav. Pravidelně provádíme zákonem dané revize a také kontroly bytů.

Povinné platby družstvům a společenstvím vlastníků

Už nikdy nebudete muset řešit trvalé příkazy. Jako jediní na trhu za Vás obstaráme opravdu vše. Každý měsíc odejde na účet SBD nebo SVJ nájem dle evidenčního listu. Zároveň provádíme také roční vyúčtování záloh nájemníků.

S neplatiči si nemusíte dělat starost

V případě garantovaného výnosu ani nepoznáte, že podnájemník nemá uhrazeno. Výnos Vám přijde v plné výši i přes tuto skutečnost. Na nás pak je ve spolupráci s naším právním oddělením zajistit, aby bylo vše doplaceno a neplatič tak své závazky vyrovnal.

Výnosy vždy do konce daného měsíce

Můžeme Vám zaručit, že svůj výnos vždy dostanete na účet do konce měsíce. V našem portálu najdete transparentní přehled všech plateb, ze kterých jsme při výpočtu vycházeli.

Pojištění domácnosti a odpovědnosti

Při uzavření smlouvy o podnájmu našim podnájemcům vždy zřizujeme pojištění domácnosti a odpovědnosti. Nemusíte proto řešit, pokud podnájemce způsobí škodu někomu dalšímu, případně pokud samotnému podnájemci vznikne škoda. S řešením pojistné události mu v každém případě pomůžeme.

Komunikaci s nájemníky, SVJ nebo SBD už neřešte

Zajistíme veškerou komunikaci a vyřešíme vše potřebné. Na Vás se budeme obracet pouze v případech, kdy bude potřebný Váš souhlas, jakožto vlastníka bytu.

Varianty

Nabízíme celkem 3 modely správy Vaší nemovitosti. Záleží pouze na Vašich preferencích a míře jistoty, kterou chcete mít.  

Ve všech modelech správy Vám zaručujeme špičkovou kvalitu služby. Více než 200 našich spokojených investorů je důkazem toho, že svou práci děláme správně.

STANDARD GARANT 50% GARANT 100%
komplexní servis podnájemce
komplexní komunikace s SVJ a SBD
úhrada plateb SVJ a SBD
výnos do konce daného měsíce
krytí škod způsobených podnájemcem
náklady na správu při neobsazeném bytě 0 Kč 0 Kč 0 Kč
výnos při neobsazeném bytě 0 Kč 50% z čistého nájmu 100% z čistého nájmu
Mám zájem Mám zájem Mám zájem

CO O NÁS ŘÍKAJÍ KLIENTI

Zkušenosti a postřehy našich investorů vám mohou pomoci se rozhodnout.

Se společností SIAN spolupracuji již třetím rokem a se službami, které společnost nabízí, jsem nadmíru spokojená. Jako investor žijící v zahraničí se tak nemusím o nic starat a vím, že je o moji nemovitost postaráno. Do budoucna mám v plánu i nadále investovat a vím jistě, že také správu nových nemovitostí svěřím do rukou této firmy. Společnost SIAN doporučuji všem, kteří chtějí investovat bez starostí.
Jesika Schreiber
profesionální chůva ve Velké Británii
Vlastním v Ostravě několik bytů, které mi SIAN spravuje a v průběhu let jsem počet bytů rád navýšil. Celá investice je pro mne bezstarostná, každý měsíc obdržím přehled mých výnosů, které jsou mi zaslány na bankovní účet. To vše bez zbytečné administrativy, shánění nájemníků, atp. Se společností Správa investic a nemovitostí jsem velmi spokojen a doporučuji zejména pro toho, kdo zvažuje investovat své finance, dosáhnout přiměřeného zhodnocení , ale nechce při tom ztrácet svůj čas.
Martin Dzúr
MBA - generální ředitel / jednatel společnosti IN TIME SPEDICE, spol. s r.o.
Služby firmy SIAN využívám již několik let a rozhodně bych neměnila na naší spolupráci vůbec nic. Velmi profesionálně se starají o naše byty, spravují je a nabízí veškerý servis s tím spojený. Mohu se na ně vždy obrátit, pokud je potřeba, poradí a veškerá administrativa s tím spojená je v mžiku vyřízena. Velmi si vážíme toho, že naše investice spravuje tak špičková firma jako je SIAN a mohu ji tak s čistým svědomím doporučit budoucím investorům.
Blanka Harabišová
Dřevostavby Harabiš s.r.o.
Se společností SIAN spolupracuji již od roku 2016 a nutno říci, že k mé nejvyšší spokojenosti. Vážím si především vysokého standardu služeb, které jako menší investor využívám. Žádným překvapením pro mě nebyl bezproblémový výběr a koupě bytů, ale opravdovou radostí je pak jejich následná správa, která je pro mě absolutně bezstarostná! Komunikace na profesionální úrovni, optimalizace nákladů ke zvýšení výnosů, přehledný informační systém a co se ukázalo v poslední době - příkladný přístup k investorům i nájemníkům v době globální krize. To jsou mé hlavní důvody, proč si spolupráce se společností SIAN vážím a hodlám v ní nadále pokračovat.
Ondřej Jaroš
manažer, konzultant pro technické vzdělávání & rozvoj
První investiční byt od společnosti SIAN jsem koupil před 5 lety a jsem nadmíru spokojen. Na bytě jsem byl jen při koupi a od té doby se o vše stará SIAN. S nájemníky jsem po celou dobu nemusel jednat a každý měsíc mi chodí informace o obsazenosti. Za dobu spolupráce jsem doporučil jejich služby řadě známým a také oni nelitují svého rozhodnutí. Jediné, čeho lituji já je, že jsem tehdy bytů nekoupil více.
Ivo Mičulka
úvěrový specialista
Dlouhou dobu jsem hledal jak konzervativně a zároveň výhodně investovat své volné finance. Díky SIANu jsem se mohl stát rentiérem a teď už se mohu v klidu věnovat rodině a svým koníčkům.
Petr Činčala
rentiér a spokojený živnostník
Se společností SIAN jsem velmi spokojený. Už jen proto, že trvale bydlím v Praze a veškeré záležitosti od zajištění pronájmu bytu, přes vyřizování technikálií s úřady, až po případné opravy v pronajatých bytech mohu s klidem ponechat právě na SIANu. Vždy je pro mě k dispozici na telefonu a mailu člověk s potřebnými pravomocemi a znalostmi a veškeré požadavky vždy vyřeší rychle a spolehlivě. Děkuji Vám!
Pavel Hub
lektor jógy
Velice bych chtěla poděkovat společnosti SIAN za výbornou spolupráci při pořízení a správě mých investičních bytů! Služby, které tato společnost nabízí jsou opravdu nadstandardní. Od výběru a nabídky investičních nemovitostí, po hladký průběh koupě, vyhledávání nájemce a zajišťování celé škály drobností, se správou mých nemovitostí spojených. Bez toho, aniž bych musela cokoliv řešit, sleduji pouze měsíční výnosy na mém bankovním účtu. Jsem velmi spokojená a mohu tuto variantu investování všem vřele doporučit!
Petra Bartečková
realitní makléř

ČASTÉ DOTAZY

Rádi zodpovíme veškeré vaše otázky.
Odpovědi na ty nejčastější najdete zde.

Po podepsání nájemní smlouvy budeme vaším nájemníkem a byt dále podnajímáme prověřeným podnájemníkům. Veškeré starosti s podnájemníkem tak padají na naše bedra a Vy se můžete těšit na výnos bez starostí.

My zajistíme prohlídky bytu s případnými zájemci, podpisy smluv, pravidelné kontroly bytu, komunikaci jak s podnájemníky tak s bytovými družstvy a SVJ, roční a mimořádné vyúčtování nákladů a záloh za služby, opravy bytu, řešíme stížnosti a připomínky a mnoho dalšího.

Naší prioritou je spokojenost všech zúčastněných stran. Podnájemníkům nabízíme bydlení za férových podmínek a investorům výnos bez starostí.

Ano, mezi bytovým družstvem a majitelem je uzavřena nájemní smlouva a sám majitel je nájemcem bytu. V případě pronájmu třetí osobě (naší společnosti) se pak uzavírá podnájemní smlouva a my se stáváme Vašim podnájemníkem. Naše společnost byt dále pronajímá podpodnájemníkům.

Věcně se však pronájem družstevního bytu a bytu v osobním vlastnictví pro investora ani pro nájemce nijak zásadně neliší. Pozor je však potřeba dávat na stanovy bytových družstev, které mohou podnájmy či podpodnájmy regulovat, zpoplatňovat či dokonce zakazovat.

S každým investorem jsme vždy připraveni probírat veškeré záležitosti jeho investiční nemovitosti a domlouvat se na budoucích krocích.

Nicméně, především z kapacitních důvodů, preferujeme naše standardizovaná řešení a postupy, které máme odzkoušené. Sami uvidíte, že vše funguje a můžete nám zcela důvěřovat.

V naší společnosti děláme vše pro to, aby byly volné byty co nejrychleji pronajaty. Drtivá většina bytů je pronajata cca do 4 týdnů od uvolnění.

V zájmu pronájmu bytu si vyhrazujeme právo mírně upravit výši požadovaného nájmu. V případě, že je s pronájmem bytové jednotky problém, řešíme danou situaci vždy individuálně ve spolupráci s investorem.

Co však můžeme garantovat je výnos, který Vám bude pravidelně vyplácen. Pokud se rozhodnete pro variantu GARANT 100, pak zahoďte veškeré starosti - výnos Vám bude vyplácen, ať v bytě podnájemník je či není. Pokud v bytě podnájemník není, pak Vám neúčtujeme ani poplatek za správu.

V případě, že se rozhodnete pro variantu GARANT 50, pak za období, kdy na bytě není podnájemník, dostáváte výnos ve výši 50% a platíte poplatek rovněž ve výši 50%.

Varianta STANDARD PLUS sice s vyplácením výnosu v době neobsazenosti bytu nepočítá, avšak v období, kdy v bytě nebydlí podnájemce, neplatíte poplatek za správu.

Varianta STANDARD je základní variantou, kdy v případě neobsazenosti bytu nedostáváte žádný výnos. Ačkoliv u této varianty také v období bez podnájemce investor platí poplatek za správu, patří tato varianta mezi našimi investory mezi nejoblíbenější.

Je potřeba počítat s tím, že s vlastnictvím investičního bytu se většinou pojí také další výdaje. Většinou v řádech jednotek tisíc korun.

Mezi nejtypičtější výdaje patří:

a) Opravy či úklid, které nehradí nájemník. Čas od času je vhodné udělat v bytě drobné opravy způsobené opotřebením bytu podnájmem, které následně zvýší pronajímatelnost bytu.

b) Souhlas s podnájmem ze strany družstva u družstevních bytů v případě, že se v bytě mění podnájemník.

c) Platba daně z nemovitosti u bytů v osobním vlastnictví.

d) Možné nedoplatky, které nepokryje kauce od nájemníka. 

e) Poplatky za revize, např. revize plynu, revize elektřiny.

f) Platba za pojištění nemovitostí u bytů převedených do osobního vlastnictví.

g) Platba záloh za energie po dobu, kdy není byt pronajat.

h) Daň z příjmů z pronájmu.

Pokud se rozhodnete prodat svou nemovitost, pomůžeme Vám v maximální možné míře s hledáním vhodného kupce a následně i se samotným prodejem. Naše společnost má velmi silné regionální postavení v realitní branži. 

Zastřešujeme správu více než 700 bytů od více než 200 spokojených majitelů. V případě že se Vy nebo některý z majitelů rozhodne svou nemovitost prodat, jsme schopni oslovit naše klienty s nabídkou nemovitosti k investici.

Zakládáme si na lidském a férovém přístupu. Vše řešíme již od počátku - podnájemce kontaktujeme již první den po splatnosti a snažíme se s ním celou situaci vyřešit co nejrychleji a nalézt řešení vhodné pro všechny zúčastněné strany. Pokud se podnájemce dostane do těžké životní situace, kdy aktuálně nemá finanční prostředky na úhradu nájemného, budeme Vás kontaktovat, abychom se domluvili na dalším postupu. V úvahu přichází podepsání dohody o uznání dluhu, kdy se podnájemce zaváže svůj dluh splatit do určitého data. Ve výjimečných případech můžeme podnájemní vztah s podnájemcem ukončit dříve než s 3-měsíční výpovědní lhůtou, pokud s tím podnájemce i vlastník bytu souhlasí.

Pokud podnájemce nereaguje na naše zprávy a výzvy, celou záležitost předáváme našemu právnímu oddělení.

Pojištění nemovitosti si zajišťuje vlastník bytu sám, případně Vám můžeme pomoci se sjednáním pojištění.

O pojištění domácnosti a odpovědnosti podnájemců se postaráme my. Při podpisu smlouvy o podnájmu jim uzavřeme pojištění, které hradí v rámci měsíčních plateb nájemného. Nemusí se tak o nic starat. V případě, že dojde k řešení pojistné události, mají možnost se na nás obrátit a my jim pomůžeme s řešením.

Škody na bytě způsobené podnájemcem řešíme vždy individuálně a to buď v průběhu podnájmu anebo při ukončení podnájmu. Při ukončení podnájmu byt uvedeme do původního stavu, ale je nutné zohlednit také běžné opotřebení bytu. 

Součástí našich rekonstrukčních týmů jsou kvalifikovaní řemeslníci a odborníci napříč profesemi. Veškeré opravy provádíme tak, aby byl byt připraven k dalšímu podnájmu co nejdříve.

Pokud stále hledáte svou ideální investiční nemovitost, můžete se obrátit na nás.

Na základě Vašich požadavků budeme nemovitost vyhledávat, budeme Vám zasílat nabídky investičních nemovitostí doplněných o odhadované pořizovací náklady a náklady na rekonstrukci či drobné opravy. Součástí nabídky je také vyčíslení výše povinných plateb a záloh, předpokládané nájemné, za které by mohla být nemovitost podnajímána, a odhadovaný výnos. Zajistíme za Vás nákup nemovitosti a případně se postaráme o rekonstrukci.

Více informací naleznete:

Vstupte

Máte zájem o správu?
Kontaktujte nás